Rádce | Stálé zapalování u plynových varných desek

2.1.2014 | LSRI

                                       Plyn-deska_3

  •   Poměrně častý dotaz zákazníků na servisních linkách značek domácích spotřebičů, které mají ve svém prodejním arzenálu plynové varné desky. Pro pochopení uvedeme, že modrá jiskra, která s charateristickým lupnutím skočí mezi zapalovací svíčkou a samotným hořákem je tzv. vysokonapěťová. Uvádí se napětí v jednotkách kV (kiloVoltů - tisíce Voltů). Zdroj tohoto napětí (generátor jisker) postrádá tzv. tvrdost, takže napětí, i když dosahuje vysokých hodnot, není pro lidské zdraví nebezpečné, pouze může být kontakt s jiskrou nepříjemný. Pravě z důvodu vysokonapěťového zapalovacího systému může dojít v případě zatečení vody pod ovládací knoflíky nebo samostatné hořáky ke snížení el. odporu a dočasnému sepnutí zapalování. Varná deska v takovém stavu samovolně v několikavteřinových intervalech stále vysílá jiskru. Typickou situací pro průnik vlhkosti do desky je: přetečení hrnce, čištění příliš mokrým hadříkem nebo u desek, které mají ovládací knoflíky v přední části, zvednutí pokličky z hrnce a stečení zkondenzované páry na ovládací knoflíky. V případě, že se stálým zapalováním setkáte, doporučujeme odpojit varnou desku od el. energie na 24 hodin. Ve většině případů dochází k samovolnému odparu vlhkosti a k návratu do původního stavu. Odpojení od elektřiny provedeme buď vypnutím jističe (pozor aby jste si současně s varnou deskou nevypnuli i chladničku) nebo desku odpojíme samostatně, zde již záleží na konkrétní instalaci. Po dobu odpojení je možné varnou desku používat, pouze pro zapálení hořáků je třeba použít zápalky nebo zapalovač. Pokud po zpětném připojení desky stálé zapalování přetrvává je možné dobu odpojení prodloužit pro případ, že by byla vlkost většího rozsahu. Jestli i po delší době odpojení (5 dní) nedojde k nápravě, doporučujeme objednání zásahu servisího technika, který vlastní oprávnění k opravě elektrických a plynových spotřebičů. 

  •    Závěr: V případě stálého zapalování odpojte desku od elektřiny, aby se vlhkost odpařila. Pokud nedojde k nápravě zavolejte technika. 
Košík je prázdný.

-----------------------------------

Aktuálně u DOMAP:
Od 9.7.2018 se sklad náhradních dílů a provozovna DOMAP s.r.o. nachází na nové adrese: Ladislava Petrnouška 144, Turnov 511 01.
Logo-spo
V roce 2016 je na doméně www.spotrebiceonline.cz  zahájen provoz e-shopu s vestavnými spotřebiči značky Baumatic, který se stal jedním nejvýraznějších specializovaných e-shopů součastnosti. 

Od roku 2015 exportujeme náhradní díly Baumatic na zahraniční trhy Austrálie, Hong-Kongu, Taiwanu a SAE.

V průběhu roku 2015 se stáváme hlavním distributorem náhradních dílů a příslušenství značky Baumatic v České republice a na Slovensku.

Od 20.8.2014 je možné nakupovat v našem e-shopu v měně EUR. Tato možnost usnadňuje nákup zejména zahraničním zákazníkům.

18.8.2014 měníme svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Naším sídlem se stává adresa Pěnčín 67, Pěnčín 468 21.

Pokračujeme v analýze skladových zásob náhradních dílů. Objednáváme náhradní díly u zahraničních dodavatelů abychom pokryli maximální množtví současných a budoucích poptávek. 

Od 1.4.2014 rozšiřujeme své služby o možnost dodání náhradních dílů Baumatic na Slovensko.

zboží v e-shopu: 4271 e-shop systém banan.cz

Copyright 2018 © domap.cz, Domap s.r.o.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru domap.cz je bez písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. zakázáno.

 Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru domap.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. není dovoleno.