Rádce | Správná instalace vinoték a její specifika

2.1.2014 | LSRI

.

  •   Jak správně nainstalovat vinotéku? Na první pohled zbytečná otázka, vzhledem k tomu, že se vinotéky ve většině případů prodávají jako samostatně stojící spotřebiče. Určitá část zákazníků ji však chce umístit např. do baru mezi ostatní skříňky nebo jiným způsobem zakomponovat do nábytku. Aby jsme došli k nějaké odpovědi, je třeba si nejdřívě říci, jaké jsou druhy vinoték a kde mají výměníky tepla. 

            Vinotéky lze rozdělit podle druhu chlazení na: 

  1.   Peltierové - žádný kompresor, žádný chladící systém ani chladivo. Pouze menší polovodičová deska, která se průchodem el. proudu na jedné straně ochlazuje a na druhé zahřívá. Jak lze odhadnout, část, která chladí, je otočena do vnitřku vinotéky a druhá, která se zahřívá, směrem ven. Tato strana je nuceně ochlazována ventilátory, proto je u tohoto druhu vinoték v případě vestavění nutné zajistit dostatečný přístup vzduchu k její zadní straně, aby ochlazovací ventilátory měly kam odvádět teplý vzduch. V praxi je nejčastěji řešeno větrací mřížkou pod a nad vinotékou nebo zanecháním mezery mezi vinotékou a nábytkem. V obou případech by neměla být vinotéka doražena až ke zdi, ale ponechána mezera cca. 5 cm.
  2.   Kompresorové - zde se jedná o systém uživatelům důvěrně známý z chladniček - kompresor, který chladícím systémem prohání chladivo. U těchto vinoték je důležité zjistit, kde se nachází výměník tepla. U staršího provedení může mít podobu černého plechového žebrování na zadní straně vinotéky. U takového druhu je nutno zajistit větrání zadní části vinotéky podobně jakou u Peltierova článku. Pokud na zadní straně vinotéky žádný výměník není, je zabudován do levého, pravého nebo obou boků vinotéky, zaleží již na konkrétním modelu. U tohoto provedení je možné zadní stanu přirazit až ke zdi ale je nutné dostatečně odvětrat bok nebo boky, kde se výměníky nacházejí. Kde jsou umístěny zjistíte buď dotazem na servisní oddělení dané značky nebo tím, že vinotéku zapnete a dotekem zjisíte kde hřeje. 
  •  Závěr: V případě vestavění vinotéky je třeba zjistit, jakým systémem chladí a kde se nacházejí výměníky tepla. 
Košík je prázdný.

-----------------------------------

Aktuálně u DOMAP:
Od 9.7.2018 se sklad náhradních dílů a provozovna DOMAP s.r.o. nachází na nové adrese: Ladislava Petrnouška 144, Turnov 511 01.
Logo-spo
V roce 2016 je na doméně www.spotrebiceonline.cz  zahájen provoz e-shopu s vestavnými spotřebiči značky Baumatic, který se stal jedním nejvýraznějších specializovaných e-shopů součastnosti. 

Od roku 2015 exportujeme náhradní díly Baumatic na zahraniční trhy Austrálie, Hong-Kongu, Taiwanu a SAE.

V průběhu roku 2015 se stáváme hlavním distributorem náhradních dílů a příslušenství značky Baumatic v České republice a na Slovensku.

Od 20.8.2014 je možné nakupovat v našem e-shopu v měně EUR. Tato možnost usnadňuje nákup zejména zahraničním zákazníkům.

18.8.2014 měníme svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Naším sídlem se stává adresa Pěnčín 67, Pěnčín 468 21.

Pokračujeme v analýze skladových zásob náhradních dílů. Objednáváme náhradní díly u zahraničních dodavatelů abychom pokryli maximální množtví současných a budoucích poptávek. 

Od 1.4.2014 rozšiřujeme své služby o možnost dodání náhradních dílů Baumatic na Slovensko.

zboží v e-shopu: 4271 e-shop systém banan.cz

Copyright 2018 © domap.cz, Domap s.r.o.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru domap.cz je bez písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. zakázáno.

 Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru domap.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. není dovoleno.