Rádce | Praskliny a skvrny na sklokeramických deskách

2.2.2014 | LSRI 

.

.

  •   Sklokeramické části patří, co se týká mechanického poškození, k nejohroženějším náhradním dílům na varných deskách. Jedná se o tvrdý ale zárověn křehký materiál, který zabírá téměř celou horní plochu spotřebiče a je tady vystaven nejen vlastnímu teplotnímu působení, ale i dalším mechanickým vnější vlivům. Servisní problematiku tohoto náhradního dílu je možné rozdělit do dvou skupin: 
  1. Škrábance a skvrny
  2. Praskliny 

       Škrábance jsou v naprosté většině případů způsobeny tahem varného nádobí po desce. Nemusí jít nutně o vadu nádobí samotného, stačí když se například po návratu z dovolené položí na desku hrnec, který má na dně přilepené zrnko patřičně tvrdého křemičitého písku. Setkat se lze ovšem i s vadným dnem varného nádobí. Ovšem pozor, šrábanec lze snadno zaměnit s vlasovou prasklinou, v těchto případech rozhoduje hloubka a tvar. U skvrn je situace o něco složitější. V některých případech se jedná o nečistotu ze spodní strany varné desky, která je viditelná po rozsvícení plotýnky. V takových případech mluvíme o nečistotě, která se dostala na spodní stranu desky při výrobě a teplem od varné zóny se zviditelnila. Podobné případy jsou řešeny vyčištěním spodní strany sklokeramické části technikem. Naprostá většina skvrn je však způsobena zapečenými nečistotami nebo nevhodným materiálem varného nádobí. Tady je jednouchá pomoc: čistit, čistit, čistit. Hrubé nečistoty, které lze nahmatat přejetím prstů lze seškrábnout šrabkou na sklokeramické desky Ostaní dočistíme pomocí balvněného hadříku, na který naneseme čistič na sklokeramické desky. Nebojte se přitlačit. 

                                             Vd-skvrny-male

        Příklad vyčistitelné skvrny od nádobí z nevhodného materiálnu - slitiny hliníku.

Co se týká chemické odolnosti je sklokeramika odolná vůči téměř všem druhů chemikálií, které se v běžné domácnosti vyskytují. Je však třeba dávat pozor na cukr nebo vše co cukr ve větším množtví obsahuje. Samotný dotek např. kostky cukru samozřejmě žádné poškození nezpůsobí, ale vysypání na rozehřátou plotýnku a jeho zkaramelizování způsobí chemické naleptání sklokeramického povrchu. Tato skvrna již nejde vyčistit a jeví se jako matné, tmavší místo na povrchu desky.  

    Praskliny  jsou na rozdíl od škrábanců hlubší a mají ostré hrany. Podle charakteristických tvarů prasklin lze určit jejich příčinu. 

  1. Stlačení, tlak - Poškození je způsobeno nesprávným nasazením desky do rámečku nebo nesprávným uložením rámečku. Vzniklé praskliny jsou tvořeny několika nebo pouze jednou prasklinou. Tlakové body mohou být A,B nebo C. V některých případech praskliny nerozlomí celou desku. 
  2. Prohnutí, nerovnosti -  deska je příliš pevně připevněna k pracovní desce, která není rovná. Charakteristická je jenom jedna prasklina uprostřed desky, která jde souběžně s krajem desky. Je nutné zkontrolovat rovnost desky.
  3. Přehřátí - Charakteristické jsou kruhové praskliny na ploše nebo v kraji varné zóny. Příčinou je přehřátí varné zóny. Nutná výměna teplotního čidla zóny nebo zóny celé. 
  4. Úder nebo náraz - praskliny směřují od bodu nárazu do krajů varné desky a často jsou rozděleny prasklinami ve tvaru kruhů kolem místa nárazu.

 

Po-cel-gre1-hor

.

  • Závěr: Varnou desku s prasklinami není vhodné dále používat. Doporučujeme nákup nové sklokeramické části.
Košík je prázdný.

-----------------------------------

Aktuálně u DOMAP:
Od 9.7.2018 se sklad náhradních dílů a provozovna DOMAP s.r.o. nachází na nové adrese: Ladislava Petrnouška 144, Turnov 511 01.
Logo-spo
V roce 2016 je na doméně www.spotrebiceonline.cz  zahájen provoz e-shopu s vestavnými spotřebiči značky Baumatic, který se stal jedním nejvýraznějších specializovaných e-shopů součastnosti. 

Od roku 2015 exportujeme náhradní díly Baumatic na zahraniční trhy Austrálie, Hong-Kongu, Taiwanu a SAE.

V průběhu roku 2015 se stáváme hlavním distributorem náhradních dílů a příslušenství značky Baumatic v České republice a na Slovensku.

Od 20.8.2014 je možné nakupovat v našem e-shopu v měně EUR. Tato možnost usnadňuje nákup zejména zahraničním zákazníkům.

18.8.2014 měníme svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Naším sídlem se stává adresa Pěnčín 67, Pěnčín 468 21.

Pokračujeme v analýze skladových zásob náhradních dílů. Objednáváme náhradní díly u zahraničních dodavatelů abychom pokryli maximální množtví současných a budoucích poptávek. 

Od 1.4.2014 rozšiřujeme své služby o možnost dodání náhradních dílů Baumatic na Slovensko.

zboží v e-shopu: 4271 e-shop systém banan.cz

Copyright 2018 © domap.cz, Domap s.r.o.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru domap.cz je bez písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. zakázáno.

 Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru domap.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. není dovoleno.