Rádce | Jak vybrat správný náhradní díl

.

Výběr správného náhradního dílu je pro opravu spotřebiče velmi důležitý krok. Je nutné nejříve vyhodnotit projevy závady spotřebiče a určit který z komponentů spotřebiče způsobuje závadu nebo je poškozen. Doporučeným řešením je zavolání zkušeného servisního technika, který je schopen závadu správně diagnostikovat. Tento způsob mnohdy bývá časově a finančně výhodnější, než výměna náhradních dílů na spotřebiči metodou pokus/omyl. V případě poškozeného madla chladničky není nutno volat servisního technika. Objednání a výměna madla je zvládnutelná svépomocí. Naopak u myčky nádobí, která neohřívá vodu, je návštěva servisního technika doporučována. 

Když už je vadný náhradní díl na spotřebiči indentifikován, bohužel stále ještě není vyhráno. Některé náhradní díly jsou vázány na sériová čísla nebo na celé výrobní řady spotřebičů. Naší prioritou je Vám s výběrem a objednáním správného náhradního dílu maximálně pomoci. V této snaze nám velmi pomůže, když se na nás obrátíte již se zjištěným modelovým označením spotřebiče, např. pečící trouba: BOM7240SS a sériovým (výrobním číslem) spotřebiče např. 89200130712.

Kde takový údaj na spotřebiči najdete? Nejspolehlivějším řešením je tyto údaje zjistit z výrobního štítku, který je výrobci záměrně umísťován na snadno přístupná místa spotřebiče: 

Chladničky - štítek je nalepen ve vnitřním prostoru, nejčastěji v její spodní boční části. Ve většině případů je nutné vyjmout zásuvku na zeleninu.

Kávovary - na jejich boční straně, v případě vestavných kávovarů je nutné jeho částečné vysunutí z kuchyňské skříňky.

Mikrovlnné trouby - štítek se nachází na její zadní venkovní straně. V případě vestavných trub může být v místě, kde dosedají dvířka při zavírání na tělo trouby.

Myčky nádobí - štítek se nachází shodně u samostatně stojících i vestavných myček na hraně dveří. Dveře tedy stačí otevřít a podívat se na ně z boční strany.

Odsavače par - výrobní štítek se nalézá nejčastěji na motoru odsavače. Stačí vyjmout tukový filtr (kovová mřížka viditelná ze spodní strany odsavače) a již by měl být vidět černý nebo stříbrný motor. Méně častěji je štítek nalepen v prostoru motoru na vnitřním skeletu odsavače.

Ohřívací zásuvky - štítek je nalepen na boční venkovní straně vysunuté zásuvky.

Pečící trouby - výrobní štítek je nalepen na tělu trouby v místě, na které dosednou její dvířka při zavírání. 

Pračky - štítek je umístěn na zadní nebo boční venkovní straně pračky. U vestavných praček může být umístěn v místě kde dosedají dvířka pračky při zavření na její tělo. 

Sporáky - výrobní štítek je nalepen na tělu trouby v místě, na které dosednou její dvířka při zavírání. V některých případech na jeho boční nebo zadní venkovní straně.

Varné desky - štítek s modelem a výrobním číslem je nalepen na spodní stranu desky. V případě, že je pod varnou deskou naistalována pečící trouba, je nutno jí zpravidla pro přečtení štítku povysunout.

Vinotéky - štítek je nalepen ve vnitřním prostoru, nejčastěji v její střední nebo horní boční části.

Výrobníky ledu - štítek je umístěn na boční nebo zadní venkovní části. Baumatic dodával na český trh pouze jeden model výrobníku ledu EASYICE1SS/W a v jedné výrobní řadě, sériové číslo není nutno zjišťovat.

Zmrzlinovače - pro zmzlinovače platí totéž co pro výrobníky ledu, na českém trhu se můžete setkat pouze s jedním modelem GELATTO1SS.

Košík je prázdný.

-----------------------------------

Aktuálně u DOMAP:
Od 9.7.2018 se sklad náhradních dílů a provozovna DOMAP s.r.o. nachází na nové adrese: Ladislava Petrnouška 144, Turnov 511 01.
Logo-spo
V roce 2016 je na doméně www.spotrebiceonline.cz  zahájen provoz e-shopu s vestavnými spotřebiči značky Baumatic, který se stal jedním nejvýraznějších specializovaných e-shopů součastnosti. 

Od roku 2015 exportujeme náhradní díly Baumatic na zahraniční trhy Austrálie, Hong-Kongu, Taiwanu a SAE.

V průběhu roku 2015 se stáváme hlavním distributorem náhradních dílů a příslušenství značky Baumatic v České republice a na Slovensku.

Od 20.8.2014 je možné nakupovat v našem e-shopu v měně EUR. Tato možnost usnadňuje nákup zejména zahraničním zákazníkům.

18.8.2014 měníme svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Naším sídlem se stává adresa Pěnčín 67, Pěnčín 468 21.

Pokračujeme v analýze skladových zásob náhradních dílů. Objednáváme náhradní díly u zahraničních dodavatelů abychom pokryli maximální množtví současných a budoucích poptávek. 

Od 1.4.2014 rozšiřujeme své služby o možnost dodání náhradních dílů Baumatic na Slovensko.

zboží v e-shopu: 4271 e-shop systém banan.cz

Copyright 2018 © domap.cz, Domap s.r.o.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru domap.cz je bez písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. zakázáno.

 Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru domap.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. není dovoleno.