Rádce | Elektrická plotýnka se při vaření střídavě zapíná a vypíná

3.2.2014 | LSRI

.

  •   Jedná se o způsob, jakým elektronika varných desek dávkuje výkon na jednotlivé varné zóny. Témeř všechny elektrické indukční i neindukční varné desky mají nastavení výkonového stupně v podobě malého displeje, na kterém lze navolit číslici 0 - 9. Nastavením například č. 5 dává uživatel plotýnce pokyn: Zapni se a nahřej se přibližně na polovinu z toho co umíš. O zbytek se už začíná starat ovládací a napájecí elektronika. A zde se už konečně dostáváme k odpovědi na otázku z úvodu článku, způsob, jakým posílají elektroniky desky výkon do varných zón může být tvz. lineární nebo nelineární.
  1. Lineární - Plynulý, zpravidla ho dávkuje výkonový tranzistor nebo tyristor. Z důvodu vyšších zatížení polovodičových přechodů se používá většinou u nižších stupňů výkonu.
  2. Nelineární - Dávkový, takový výkon už dávkuje malé relé, které se buď zapne nebo vypne. Varná zóna se chová tak, že se na pár vteřin zapne (rozsvítí se, je slyšet slabé vrčení atd.) potom se na pár vteřin vypne a toto se stále opakuje. Mělo by být pozorovatelné, že čím vyšší výkonový stupeň na displeji navolíme, tím se přestávky v ohřevu zkracují a doba chodu prodlužuje. Při výkonovém stupni č. 9 je potom u většiny modelů trvalý chod.
  3. Kombinace obou způsobů je nečastější konstrukční řešení. Chování desky je potom takové, že např. výkonový stupeň 1-4 je řízen lineárně a 5-9 nelineárně, zde už hrají roli rozdíly v jednotlivých modelech varných desek. Tyto infomace o druhu řízení se zpravidla v návodech k použití nedočtete. 
  •   Závěr: Když se u elektrické desky varná zóna střídavě zapíná a vypíná, jedná se o způsob jejího řízení výkonu. Nejedná se o závadu.

Košík je prázdný.

-----------------------------------

Aktuálně u DOMAP:
Od 9.7.2018 se sklad náhradních dílů a provozovna DOMAP s.r.o. nachází na nové adrese: Ladislava Petrnouška 144, Turnov 511 01.
Logo-spo
V roce 2016 je na doméně www.spotrebiceonline.cz  zahájen provoz e-shopu s vestavnými spotřebiči značky Baumatic, který se stal jedním nejvýraznějších specializovaných e-shopů součastnosti. 

Od roku 2015 exportujeme náhradní díly Baumatic na zahraniční trhy Austrálie, Hong-Kongu, Taiwanu a SAE.

V průběhu roku 2015 se stáváme hlavním distributorem náhradních dílů a příslušenství značky Baumatic v České republice a na Slovensku.

Od 20.8.2014 je možné nakupovat v našem e-shopu v měně EUR. Tato možnost usnadňuje nákup zejména zahraničním zákazníkům.

18.8.2014 měníme svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Naším sídlem se stává adresa Pěnčín 67, Pěnčín 468 21.

Pokračujeme v analýze skladových zásob náhradních dílů. Objednáváme náhradní díly u zahraničních dodavatelů abychom pokryli maximální množtví současných a budoucích poptávek. 

Od 1.4.2014 rozšiřujeme své služby o možnost dodání náhradních dílů Baumatic na Slovensko.

zboží v e-shopu: 4271 e-shop systém banan.cz

Copyright 2018 © domap.cz, Domap s.r.o.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru domap.cz je bez písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. zakázáno.

 Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru domap.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. není dovoleno.