Rádce | Pračka nevypouští vodu

  4.2.2014 | LSRI

  • Vypouštěcí čepadlo pračky má jediný úkol, aby v okamžiku, kdy ovládací elektronika uzná za vhodné, vyčerpalo veškerou vodu z pračky. Problém může nastat, když jsou jeho lopatky zablokované a nemohou se roztočit. To, že není voda z pračky vypuštěna, může být způsobeno i jinou závadou, např. nefunkčním ohřevem vody. V tomto případě pračka zastavuje další pokračování programu, což může být uživatelem vyhodnoceno jako "pračka nedokončila program a zůstala v ní voda". Pro správnou identifikaci závady je tedy vhodné buď přečíst a správně rozklíčovat chybové hlášení pračky (je-li vybavena displejem a autodiagnostikou) nebo sledovat v jaké části programu voda není vypuštěna. Jestliže není voda vypuštěna ihned na začátku programu, tedy voda z prvního máchání, je pravděpodobné, že je nefunkční vypouštěcí čerpadlo. Co tedy nefunkčnost čerpadla nejčasteji způsobuje? Většinou jde o zanesení a znehybnění vrtulky čerpadla vlasy, nitěmi a žmolky z prádla, ale i např. řetízky a drobnými předměty, které bývají vyplaveny z praného prádla. Filtr u vypouštěcího čerpadla se doporučuje pravidelně čistit, viz. obrázek, přibližně každé desáté praní. Po vyšroubování krytky filtru z pračky vyteče menší množtví vody, proto je vhodné mít připravenou plochou misku nebo savý hadřík, abychom tuto vodu zachytili.
  • Správná a učinná kontrola filtru vypouštěcího čerpadla spočívá i v prohlédnutí lopatek samotného čerpadla. Je umístěné v houbce cca. 10 cm v otvoru, který se objeví po vyšroubování plastové krytky filtru. 

    .....Pra-fil-cel_2

    Přístupný filtr u předem plněné pračky a pohled na vrtulku čerpadla, která by měla být vždy volná.

 ...........................................

Některé modely praček mají vypouštěcí čerpadlo a jeho filtr umístěný v uživatelsky nepřístupné části pračky. Je označován jako "samočistící", ale v případě potřeby odstranění cizího předmětu je nutné zpravidla volat servisního technika. Vhodnější a obvyklejší umístění filtru je pod výklopnými dvířky na pravé nebo levé spodní části pračky. Lze se setkat i s řešením, kdy je nutné "odcvaknout" celý spodní panel aby se filtr zpřístupnil.

.............Pra-pan

Obvyklé umístění filtru čerpadla, v případě že ho na těchto místech nenajdete, bude umístěn uvnitř pračky bez snadného přístupu.

  • Lze se setkat i s případy, kdy je filtr vyčištěn, vrtulka čerpadla je volná, ale přesto se netočí. Když pomineme závadu samotného čerpadla, je možné, že pouze čerpadlo tzv. "přischlo". Takový stav může nastat v případě, kdy se delší dobu v pračce nepere a voda se zbytky pracího přípravku se odpaří z jinak stále zaplaveného čerpadla. Pokud se s tímto problémem setkáte, doporučujeme vyjmout filtr a do vrtulky čerpadla " šťouchnout" např. delší tužkou, aby se vrtulka čerpadla pootočila viz. obrázek.

.................................Pra-zas-cer

  • Závěr:  U pračky je vhodné čistit pravidelně filtr vypouštěcího čerpadla. Pračka s přístupným filtrem z přední části je vhodnější než typ který ho přístupný nemá.
Košík je prázdný.

-----------------------------------

Aktuálně u DOMAP:
Od 9.7.2018 se sklad náhradních dílů a provozovna DOMAP s.r.o. nachází na nové adrese: Ladislava Petrnouška 144, Turnov 511 01.
Logo-spo
V roce 2016 je na doméně www.spotrebiceonline.cz  zahájen provoz e-shopu s vestavnými spotřebiči značky Baumatic, který se stal jedním nejvýraznějších specializovaných e-shopů součastnosti. 

Od roku 2015 exportujeme náhradní díly Baumatic na zahraniční trhy Austrálie, Hong-Kongu, Taiwanu a SAE.

V průběhu roku 2015 se stáváme hlavním distributorem náhradních dílů a příslušenství značky Baumatic v České republice a na Slovensku.

Od 20.8.2014 je možné nakupovat v našem e-shopu v měně EUR. Tato možnost usnadňuje nákup zejména zahraničním zákazníkům.

18.8.2014 měníme svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Naším sídlem se stává adresa Pěnčín 67, Pěnčín 468 21.

Pokračujeme v analýze skladových zásob náhradních dílů. Objednáváme náhradní díly u zahraničních dodavatelů abychom pokryli maximální množtví současných a budoucích poptávek. 

Od 1.4.2014 rozšiřujeme své služby o možnost dodání náhradních dílů Baumatic na Slovensko.

zboží v e-shopu: 4272 e-shop systém banan.cz

Copyright 2018 © domap.cz, Domap s.r.o.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru domap.cz je bez písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. zakázáno.

 Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru domap.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti DOMAP s.r.o. není dovoleno.